Wierząc w znaczenie przywództwa, Zofia Dzik – autorka Modelu Spójnego Przywództwa™, strategiczna myślicielka, działająca od 30 lat w obszarze biznesu i nowych technologii – zapoczątkowała w 2010 roku cykl konferencji: „Spójne Przywództwo™ Człowiek i Technologia”. Konferencja Humanites to do dziś jedyne w swoim rodzaju wydarzenie łączące wątki przywództwa, humanizmu i technologii.

Rokrocznie powstaje niezwykle eklektyczna, interdyscyplinarna agenda autorstwa Zofii Dzik, wykraczająca daleko poza standardowe wydarzenia biznesowe. Od kilkunastu lat inicjatywa ta skupia Was – grono ekspertów, właścicieli firm i kluczową kadrę zarządzającą, podzielających przekonanie Zofii Dzik na temat istotności poszerzania perspektywy dzisiejszych liderów.

Wiele zagadnień prognozował jako pierwszy właśnie Instytut Humanites. Miejsce, w którym znalazł się człowiek i świat sprawia, że ludzie stali się bardziej otwarci na myślenie o przyszłości człowieka.

Kilkanaście lat temu Zofia Dzik usłyszała, że mówi o rzeczach nierealnych, niemożliwych… Cieszy nas, że kwestie, takie jak człowiek, wartości, poczucie sensu, przyszłość człowieka w rewolucji technologicznej, które wypływały z DNA Instytutu Humanites a także były poruszane od pierwszych naszych konferencji, weszły do mainstreamu. A o “naszych” tematach sprzed lat mówią biznes, media, eksperci. Niegdyś niepopularne łączenie idei humanizmu z technologią i biznesem, charakterystyczne dla Instytutu Humanites, są na ustach wielu ekspertów, pojawiają się na strategicznych agendach biznesowych.

W tym roku, podążając za filozofią Prezes Instytutu Humanites, że “czasem dobrze się zatrzymać na chwilę”, chcemy przypomnieć najlepsze, w naszej ocenie ponadczasowe prelekcje, dotykające zagadnień filozoficznych, naukowych, biznesowych, technologicznych czy społecznych.

Na naszych konferencjach mówmy o przemianach społecznych, politycznych i rewolucji technologicznej i jej wieloaspektowych skutkach, prezentując najnowsze trendy związane z nowymi technologiami, biznesem, przemysłem, gospodarką i odkryciami naukowymi w kontekście zarówno lokalnym jak i globalnym.

Zachęcamy Was do poszukiwania odpowiedzi poza silosami – w obszarach niepowiązanych bezpośrednio z biznesem czy technologią, stąd na naszym wydarzeniu pojawia się wiele dyskusji w obszarach: humanizmu, filozofii, psychologii, socjologii, czy sztuki. Wywołaliśmy dyskusję w środowisku biznesowym na temat człowieka, wartości i poczucia sensu.

Stworzyliśmy Centrum Etyki Technologii jako miejsce do pogłębiania dyskursu konferencyjnego na tematy związane z przyszłością technologii i jej wpływem na człowieka, biznes i inne sfery życia.

  • Będziemy Was zaskakiwać prognozami, analizami i oryginalnymi kontekstami podejmowanych przez nas tematów.
  • Będziemy Was zaskakiwać prognozami, analizami i oryginalnymi kontekstami podejmowanych przez nas tematów.

Będziemy Was informować o kolejnych działaniach w ramach tegorocznej konferencji #humanites: planujemy szereg spotkań i rozmów w gronie ekspertów z różnych dziedzin i przedstawicieli z biznesu!

„Co jest istotą człowieczeństwa” – dr hab. Wojciech Szczerba teolog i filozof, Rektor Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej – z VI konferencji Instytutu Humanites „Spójne Przywództwo™ Człowiek i Technologia”

Zastanawiając się nad wyzwaniami związanymi z coraz większym zespoleniem człowieka i technologii, ideami transhumanizmu, Zofia Dzik postanowiła zadać pytanie o istotę człowieka i humanizmu. A na pytanie odpowiedział dr hab. Wojciech Szczerba. Zapraszamy do obejrzenia wykładu „Co jest istotą człowieczeństwa?”

„Jak budować nowy deal damsko-męski?” – prof. Tomasz Szlendak  – socjolog, prof. zw. na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych UMK – nagranie z X konferencji Instytutu Humanites „Spójne Przywództwo™ Człowiek i Technologia”

O przemiany kulturowe i ewolucyjne płci zapytaliśmy specjalistę w tej dziedzinie – profesora Tomasza Szlendaka. Zapraszamy do obejrzenia wykładu „Jak budować nowy deal damsko-męski? Wiosna kobiet i kryzys męskości. Szanse i ryzyka społeczne. Jak można zbliżyć oddalające się światy?”