Misją Instytutu Humanites jest świadomy, szczęśliwy, otwarty poznawczo, proaktywny i wrażliwy społecznie człowiek. Wspierając rozwój jednostki i liderów wartości, wspieramy rozwój społeczeństwa i kapitału społecznego oraz jego transformację w obliczu globalnych trendów, a w szczególności skutków Rewolucji Technologicznej. Chcemy tworzyć takie środowisko w domu, pracy, w szkole, mediach, aby każdy człowiek miał przestrzeń do rozwoju swojego potencjału, w oparciu o zdrowe poczucie własnej wartości, wewnętrzny kompas, miłość i wrażliwość społeczną (dobrostan/wellbeing). Patrzymy kompleksowo na człowieka i jego rozwój w obszarach kluczowych u progu cyfrowej rewolucji: otwartość na uczenie się, dojrzałość emocjonalna, ciekawość świata i ludzi, krytyczne myślenie, wytrwałość, komunikatywność, przedsiębiorczość, współpraca, branie odpowiedzialności, wrażliwość. Swoją misję realizujemy w duchu afrykańskiego powiedzenia: „Potrzeba całej wioski, aby wychować jedno dziecko” – jednego człowieka. Każdy z nas ma w tym swój udział starając się, aby każdego dnia być lepszą wersją siebie z wczoraj.

Działamy systemowo, w oparciu o stworzony przez Zofię Dzik Nielinearny Model Pętli Rozwoju Społecznego, inicjując projekty będące dźwignią zmiany społecznej w czterech głównych obszarach naszej „Wioski”: rodzinie, pracy, edukacji, świecie kultury i mediów.

Nasze działania opieramy na Spójnym Przywództwie™, które zakłada życie w zgodzie z podstawowymi wartościami, integrację życia zawodowego i prywatnego oraz wielowymiarowy rozwój człowieka w sferze: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej. Według stworzonej i wdrażanej przez Zofię Dzik teorii społecznej Modelu „Wioski” Rozwoju Ekosystemu Społecznego – wzajemny wpływ różnych środowisk ekosystemu tworzy przestrzeń do harmonijnego rozwoju człowieka we wszystkich sferach, w których ten człowiek: żyje, uczy się, pracuje, konsumuje czas wolny poprzez kulturę i media. Poprzez łączenie w projektach różnych środowisk społecznych, dzięki wzajemnej i systemowej współpracy tych środowisk zachodzi efekt synergii: jedno środowisko staje się wsparciem dla kolejnych. Co w efekcie buduje bardziej dojrzałe, innowacyjne społeczeństwo.

Od kilkunastu lat z powodzeniem specjalizujemy się w systemowych projektach dla biznesu w obszarze kapitału społecznego.

Nasze projekty mają nie tylko wizerunek innowacji społecznej, ale także znakomicie łączą filozofię zawartą w regulacjach ESG systemowego i długoterminowego myślenia z perspektywy wielu interesariuszy. Zostaliśmy za to wyróżnieni m.in. nagrodą główna Prezydenta RP – dla Dobra Wspólnego,  Innowacji w biznesie, Odpowiedzialnego Kapitału Redakcji Forbes. To projekty o wielkim, policzalnym wpływie społecznym! Projekty, które również Ty możesz wykorzystać w swojej firmie.

To między innymi:

HumanBE  – Dwie Godziny dla Rodziny/ Człowieka program przeciwdziałania samotności i nadawania sensu pracy i życiu, który ma międzynarodowy wymiar z AVE blisko 2 mln zł

Akademia Przywództwa Liderów Oświaty program systemowego rozwoju kompetencji przyszłości poprzez rozwój wysokiej jakości przywództwa w edukacji (impakt społeczny 1,5 mln dzieci i młodzieży)

Centrum Etyki Technologii – projekt na rzecz innowacji innowacji przyjaznych człowiekowi i światu

nasze badania i raporty, m.in. Firma Przyjazna Rodzinie / Człowiekowi

Wypełnij z nami treścią Twoją politykę ESG.

Zapewniamy gotowe do wdrożenia projekty z obszaru sustainable development.

Pomysłodawczynią i fundatorką Instytutu Humanites jest Zofia Dzik, impact inwestorka, innowatorka, strategiczna myślicielka.

Zofia Dzik od lat tworzy innowacje społeczne poprzez łączenie przestrzeni biznesu, edukacji, rodziny kultury i mediów. Jest założycielką Kręgu Impact Inwestorów Społecznych Humanites, społeczności skupiającej polskich przedsiębiorców, którzy wspierają finansowo projekty o społecznym wpływie. Wykładowczyni akademicka, zasiadająca w Radzie Społecznej Politechniki Wrocławskiej oraz radzie naukowej IDEAS NCB, Centrum Innowacji w Obszarze Sztucznej Inteligencji. Zofia została nagrodzona przez magazyn Forbes i Kongres Polskiego Kapitału w kategorii „Odpowiedzialny Kapitał”. Odwiedź stronę Zofii Dzik.